UC&C přes bezdrát? S chytrým kontrolerem je to hračka.

Wireless only kancelář už není sen, ale běžná realita. Dá se ale v takovém prostředí spolehnout, že vaše sdílení obrazovky, konference a hovory budou stejně kvalitní, jako na drátu?

Wireless only kancelář

Vaše příští kancelář dost možná nebude mít na stolech žádné Ethernet dráty – nebude důvod a například KPMG v Holandsku takhle funguje už tři roky s využitím Aruba technologií. Centrála pro 2800 zaměstnanců samozřejmě zvažovala i drátové řešení. To by znamenalo:

  • 18 000 kabelů
  • 55 prvků typu chassis
  • 260 access switchů
  • Očekávaná investice asi 6 milionů dolarů

KPMG místo toho nasadilo wireless only kancelář postavenou na bezdrátech Aruba Networks. Zákazník ušetřil jak na počáteční investici tak na provozu celé sítě, ale to nejzajímavější se stalo s uživateli. Jejich spokojenost dramaticky narostla a design kancelářských prostor se mohl změnit z nevzhledných paravanových kostiček na moderní člověku příjemné prostředí. Jiná studie wireless only dokonce zjistila velmi zajímavou věc. Bezdrátové připojení způsobilo, že lidé subjektivně odpovídají, že mají v novém uspořádání daleko víc místa, než dříve – cítí se volnější, spokojenější. Šokující je, že opak byl pravdou! Hustota na čtvereční metr byla ve skutečnosti vyšší. Jak to? Kombinace malých prostor s pohodlnými sedačkami a vzdušnými prostory, kam si můžete na chvíli jít a při tom mít neustále dokonalou konektivitu včetně telekonferencí (takže nemusíte rušit sousedy), zafungovala perfektně.

Nečekejte, zkuste wireless only už dnes – začněte tím, že si pořídíte pár Aruba AP a snadno nasadíte u sebe. Sami uvidíte přínosy.

Podpora UC&C v Aruba kontrolerech

Jedna z klíčových věcí, aby wireless only mohla fungovat, je velmi inteligentní bezdrátový systém. Pracujeme ve frekvenčních pásmech s fyzikálními omezeními a s těmi se nedá moc dělat. Co ale můžeme je inteligentním způsobem řídit pásmo. V případě Aruba je to Client match nebo AppRF, jejichž detaily si probereme jindy. Patří sem ale i schopnost rozeznat UC&C komunikaci v různých protokolech a posbírat důležité informace. Při onom rozpoznávání se Aruba spojuje například s Microsoft Lync (dnes Skype for business) serverem a vzájemným dohadováním získává další cenné údaje o parametrech a vlastnostech probíhajících komunikací. Díky tomu můžete snadno provádět troubleshooting a dávat do souvislostí kvalitu hovorů (tak jak ji reportuje třeba Microsoft Lync a Aruba kontroler údaje sbírá) a kvalitu WiFi, tedy index síly signálu v danou dobu, počtu retransmit a jiných kvalititativních charakteristik klienta. Můžete zjišťovat, kdy kvalita hovoru poklesla a jestli to není způsobeno problémem s roamingem nebo špatným pokrytím.

Aruba ale dokáže ještě víc – nejen, že můžete komunikace sledovat a vyhledávat problémy a předcházet jim – systém sám dokáže dávat těmto tokům větší důležitost, tedy pásmo. To je naprosto zásadní. Email může klidně vteřinu počkat, ale výpadek v oblasti sjednocených komunikací je nepříjemný a okamžitě je poznat na zkušenosti uživatelů. Aruba Networks tak řeší kvalitu služby včas a tam kde je to potřeba – přímo na bezdrátovém AP. Je pozdě hlídat podobné věci někde na firewallech, řešením je soustředit se přímo na bezdrátovou vrstvu celého řešení.

Ostatně podívejte se, jak to vypadá:

Odstřihněte dráty, šetřete peníze a při tom dejte uživatelům víc. Vyzkoušejte Aruba Networks.
Similar posts
  • ArubaOS-Switch 16.02: IP SLA i pro Ar... IP SLA Ve světě směrovačů už poměrně dlouho existuje možnost monitorovat dostupnost a kvalitu spojení s využitím L3 protokolů. Můžete například z pobočky v pravidelných intervalech testovat dostupnost brány datového centra nebo klíčového serveru včetně měření doby jeho reakce (round-trip-time). Dá se také namířit dva routery proti sobě tak, že jeden se ptá a druhý [...]
  • Návod na Aruba ClearPass v češtině Čtěte online na stránkách netSvět: http://www.netsvet.cz/clearpasslab [...]
  • ArubaOS-Switch API (2) – skript... Část 2 z celkových 2 v seriálu ArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURLArubaOS-Switch API (2) – skript v PythonArubaOS-Switch API (2) – skript v Python V minulém díle jsme si vyzkoušeli základní přístup na nové RESTful API prvků Aruba. Dnes ho už opravdu využijeme – tentokrát v Python. Zalogování v Python [...]
  • ArubaOS-Switch API (1) – první ... Část 1 z celkových 2 v seriálu ArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURLArubaOS-Switch API (2) – skript v PythonArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURL Nový kód pro prvky jako jsou 2530, 2920, 5400R, 3800 nebo 3810 přichází s novou funkcí – RESTful API. Jde o programovatelný přístup, který umožní [...]
  • ArubaOS-Switch (dříve ProVision OS) a... ArubaOS-Switch 16.01 a podpora captive portálu ClearPass Guest. ProVision OS generace 15 podporoval lokální webový portál, lokálně ověřovaný webový portál s obsahem na externím serveru a proprietární HTTP redirect kompatibilní s Comware platformou a iMC UAM portálem. Nová generace software s označením ArubaOS 16.01 přináší nově podporu pro Guest ověřování s ClearPass Guest. Které prvky [...]

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *