Aruba Networks, an HP company

Seznamte se s nejpokročilejší a při tom jednoduše nasaditelnou WiFi – netSvět pro vás chystá mnoho článků, video ukázek i technických návodů.

V posledních dnech se na netSvět objevovalo méně článků, než obvykle. Důvod? Byli jsme zaneprázdněni důkladným testováním bezdrátového řešení Aruba – výsledky těchto snah budete na netSvět nacházet v dalších dnech prakticky přes celé léto.

HP dokončilo akvizici Aruba Networks

HP před časem dokončilo akvizici Aruba a na stránkách netSvět začínáme proud informací o této zajímavé bezdrátové technologii. Možná máte otázky jak který HP produkt bude integrován s Aruba portfoliem – odpověď dostanete, ale bude to až v průběhu léta. V tuto chvíli vývojové týmy usedly do jedné kobky a nevyjdou na světlo, dokud nevztyčí vlajku ve formě společné produktové roadmapy a čtenáři netSvět o ni rozhodně uslyší jako jedni z prvních. V tuto chvíli vězte, že pokud máte stávající portfolio jakékoli, HP se o vás postará – ostatně dodnes i po mnoha letech je podporováno i vyvíjeno portfolio Comware-based WiFi i rodina MSM. Pokud stavíte na zelené louce, doporučuji seznámit se s Aruba Networks, stojí to opravdu za to!

c04368298

Na co se na netSvět můžete těšit?

Víte, že Aruba AP podporují formu clusteringu, která má funkce jako plnohodnotný kontroler? Takže i jedno AP vám nabídne věci jako je kategorizace webových stránek, rozpoznávání aplikací (DPI), pokročilý aplikační firewall včetně možnosti nastavení aplikačních politik (od zákazů po pouhé omezování), služby VPN koncentrátoru, řešení pro přístup hostů nebo interní databázi uživatelů. To všechno i na jediném AP kategorie Instant AP. A kolik jich do clusteru dáte aneb jak velkou síť bez kontroleru uděláte? Je to 128. Nikoli „až 128“, ale kód opouštějící laboratoře Aruba Networks je intenzivně testován právě na tento počet a funguje perfektně.

Jste zastánci centrálního kontroleru? Žádný problém, Aruba nabízí velmi široké portfolio. Chcete kontroler, který dokáže centrálním způsobem zpracovat veškerý provoz bezdrátové sítě a to včetně 40 GB firewallu pro 2048 AP? Máte ho mít. Nebo má mít kontroler formu pobočkového zařízení, které kromě bezdrátů obstará připojení drátových zařízení, aplikační firewall, VPN služby a v budoucnu i věci jako je WAN akcelerace nebo software-defined WAN? Je v nabídce. A nebo preferujete správu vaši bezdrátových bodů z cloudového nástroje? Je k dispozici. A víte co? Pořiďte si AP a jestli ho použijete se zabudovaným virtuálním kontrolerem, fyzickým kontrolerem nebo cloudem se rozhodněte kdykoli v budoucnu.

Chcete spravovat celou vaší WiFi, včetně těch částí postavených na jiných výrobcích, jednotným nástrojem, který je perfektně promyšlený pro potřeby správců? Hledáte něco, co pracuje stejným způsobem jako vy? Už vás nebaví nástroje, které zobrazují všechno, ale v nekonečně hlubokých menu kategorizovaných podle technologií a funkcí a ne podle logiky postupu při nastavení nebo troubleshootingu? Použijte Aruba AirWave.

Chcete pokročilým způsobem obsluhovat vaši hostovskou síť včetně jednoduché mobilní aplikace pro vaše zaměstnance, aby mohli snadno obsluhovat sebe i hosty? Řešení autentizace a autorizace přístupů do sítě v celé plejádě možností? Nasazujete BYOD? Nevíte jestli se pustit do komplikovaného, ale bezpečného řešení s rolováním certifikátů pro BYOD SCEP protokolem nebo jestli by nebyla jednodušší cesta, třeba řešení, která má možnost mít certifikační autoritu rovnou v sobě? Potřebujete mít dokonalou kontrolu koncových zařízení? Už brzy se na netSvět dočtete o Aruba ClearPass.

Ale to není všechno – Aruba nejen umožňuje lokalizaci klientů v reálném čase, ale vychází vám vstříc v možnostech jednoduchého vytvoření příslušných mobilních aplikací, které umožní monetizovat vaši síť. Meridian kromě SDK pro vaše vývojáře nabízí i generátor aplikace – jednoduše mu nahrajete loga, texty, podstrčíte mapové podklady, kam zakreslíte významná místa (zasedačky, toalety, bazén přednáškové sály, obrazy, oddělení zboží, …) a zóny, řeknete zda a jak se má uživatelům zobrazovat push zpráva, když se ocitnou v určité oblasti (například happy hours na baru), nahrajete kalendář akcí (například rozpis přednášek) apod. a pak vám Meridian vygeneruje aplikaci pro Android i iOS. V ní bude možnost in-door navigace (jak se dostanu do zasedačky X) a všechna další kouzla. Od nápadu k funkčnímu řešení je jen kousíček, žádné složité vývojářské projekty.

Chcete vědět víc? Prohlédnout si video demo v češtině? Přečíst si o možnostech a příkladech nasazení? Čtěte netSvět 🙂
Similar posts
  • ArubaOS-Switch 16.02: IP SLA i pro Ar... IP SLA Ve světě směrovačů už poměrně dlouho existuje možnost monitorovat dostupnost a kvalitu spojení s využitím L3 protokolů. Můžete například z pobočky v pravidelných intervalech testovat dostupnost brány datového centra nebo klíčového serveru včetně měření doby jeho reakce (round-trip-time). Dá se také namířit dva routery proti sobě tak, že jeden se ptá a druhý [...]
  • Návod na Aruba ClearPass v češtině Čtěte online na stránkách netSvět: http://www.netsvet.cz/clearpasslab [...]
  • ArubaOS-Switch API (2) – skript... Část 2 z celkových 2 v seriálu ArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURLArubaOS-Switch API (2) – skript v PythonArubaOS-Switch API (2) – skript v Python V minulém díle jsme si vyzkoušeli základní přístup na nové RESTful API prvků Aruba. Dnes ho už opravdu využijeme – tentokrát v Python. Zalogování v Python [...]
  • ArubaOS-Switch API (1) – první ... Část 1 z celkových 2 v seriálu ArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch APIArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURLArubaOS-Switch API (2) – skript v PythonArubaOS-Switch API (1) – první kroky s cURL Nový kód pro prvky jako jsou 2530, 2920, 5400R, 3800 nebo 3810 přichází s novou funkcí – RESTful API. Jde o programovatelný přístup, který umožní [...]
  • ArubaOS-Switch (dříve ProVision OS) a... ArubaOS-Switch 16.01 a podpora captive portálu ClearPass Guest. ProVision OS generace 15 podporoval lokální webový portál, lokálně ověřovaný webový portál s obsahem na externím serveru a proprietární HTTP redirect kompatibilní s Comware platformou a iMC UAM portálem. Nová generace software s označením ArubaOS 16.01 přináší nově podporu pro Guest ověřování s ClearPass Guest. Které prvky [...]

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *